Otulmy ciepłem Ukrainę

Styczeń upłynął pod hasłem GENERATORY, luty-drony i stacje ładowania a marzec… otulaniem Ukrainy ciepłem i zaopatrzeniem dla medyków jednostek stacjonujących na samym froncie.

 W dalszym ciagu niesiemy pomoc cywilom i to zawsze pozostanie naszym priorytetem. Stały punkt pomocowy w Żytomierzu działa bez przerwy, Chmielnik nadal integruje dzieciaki i opiekuje się uchodźcami wewnetrznymi, paczki indywidualne docierają do najuboższych w najdalsze zakątki Ukrainy, docieramy cały czas do przyfrontowych wiosek rozdając cywilom podstawową pomoc humanitarną oraz co raz więcej działamy w Polsce-pomagamy samodzielnym mamom, które odnalazły w Polsce schronienie a punkt pomocowy Peron Trzeci cały czas prężnie działa. 

Przez ostatnie, zimowe miesiące, skupiliśmy się głównie na konkretnym, specjalistycznym wsparciu terenów frontowych, w tym punktów medycznych oraz żołnierzy walczących na skróconej ostatnio linii frontu. Generatory, leki, medycyna taktyczna, wyposażenie szpitali, drony, stacje ładowania. To było i nadal jest bardzo potrzebne. 

 

 

Kolejny raz niezawodny Matthew, z James Hollister Wellness Foundation przekazał naszej fundacji leki o wartości prawie 200 tyś. zł.  a Spartan Medical Inc. ponad 700 specjalistycznych, medycznych kocy termicznych SIREN.

Oprócz kocy, Spartan Medical Inc przekazał specjalistyczny sprzęt ortopedyczny i chirurgiczny, którego tak bardzo medykom frontowym brakuje.

Pomoc rozsądna, mądra i potrzebna! Dziękujemy!

Pierwszą partię leków i kocy dostarczyliśmy do Szpitala nr.5 w Kostyatynivce.

Resztę rozdzieliliśmy wedle zapotrzebowania medykom jednostek frontowych.

24 Batalion 10 Brygady Strzelców Górskich (Kostyatynivka), 30 Samodzielna Brygada Zmechanizowana, oddział zwiadu lotniczego w okolicach Nikiforivki oraz do Punktu stabilizacji rannych, prowadzonego przez medyków 30 Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej w Nikiforivce.

Kolejny wyjazd doszedł do skutku tylko dzięki finansowemu wsparciu Lewisham Polish Centre. Dziękujemy!

Wesprzyj nas, dorzuć swoją cegiełkę.