Indywidualne paczki dla najuboższych

 

Rodziny wielodzietne, osoby niepełnosprawne, starsze i chore, żyjące gdzieś na uboczu, z daleka od miejsc, gdzie trafia jakakolwiek pomoc humanitarna. Dostajemy co raz więcej sygnałów, że pomoc jest potrzebna w miejscach do których niekoniecznie nam po drodze. Są to często małe wsie a zwracający się do nas o pomoc często nawet nie posiadają roweru, aby gdzieś po pomoc dojechać.  Para ponad 80-letnich staruszków mająca do najbliższego miasteczka ponad 40km, samotna mama trójki dzieci, w tym jednego noworodka, dziewczyna na wózku potrzebująca pampersów dla dorosłych. To tylko kilka historii, ale każda z nich łamie nam serce a sumienie nie pozwala siedzieć bezczynnie.

Angażując dodatkowych wolontariuszy, zdecydowaliśmy się na przygotowywanie indywidualnych paczek pomocowych, które dostarcza nawet w najodleglejsze rejony Nova Poczta. Koszt wysyłki paczki z terenu Ukrainy to ok. 30-40zł co przy obecnych cenach benzyny jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Pierwszą turę paczek mamy już za sobą. Zdjęcia przeszczęśliwych dzieciaków ogromnie nas cieszą. 

Jeżeli masz chęć wesprzeć paczką, czy to samodzielną mamę z kilkorgiem dzieci czy osobę starszą, napisz iza@viavitae.pl. Przedstawię Ci zweryfikowane osoby, które na taka pomoc czekają. 

Jeżeli chcesz wesprzeć nasz projekt paczek indywidualnych i na przykład opłacić wysyłkę jednej bądź kilku paczek, możesz to zrobić poprzez wpłatę na nasze konto fundacyjne z dopiskiem w tytule PACZKA lub przez PayPal ⇓