Prąd dla Ukrainy

Grudzień i styczeń upłynęły nam na realizacji projektu „Prąd dla Ukrainy” czyli przekazywaniu generatorów prądotwórczych. Otrzymalismy je przede wszystkim od darczyńców z Czech, ale także z Polski i Irlandii.

 

 

Masowe ataki rakietowe na infrastrukturę Ukrainy, pozbawiły miliony osób dostępu do prądu i ogrzewania. Cywile, żołnierze, dzieci, osoby starsze, wszyscy dotkliwie odczuli tegoroczną zimę. Zimę nie tylko pełną strachu o życie i zdrowie najbliższych ale też zimną i ciemną, przy odrobinie szczęścia rozpraszaną wątłym płomykiem świecy.

 

 

Na przełomie roku udało nam się dostarczyć generatory do szpitali polowych na linii frontu, do cywili w obwodzie Donieckim, do punktów niezłomności w okolicach Charkowa, do naszego punktu pomocowego w Żytomierzu i wielu innych. 

Dostarczenie generatorów nie byłoby możliwe bez wsparcia Lewisham Polish Centre 

Bardzo serdecznie dziękujemy. 

Dzięki wsparciu darczyńców z USA, już w lutym rozpoczynamy projekt „Otulmy Ukrainę”. Będziemy dystrybuować ciepłe koce w rejonach, które najbardziej ucierpiały na skutek odcięcia od prądu i ogrzewania. Wesprzyjcie naszą pracę. Pomóżcie nam otulić ich ciepłem.